A kiedyś to było… rozmowy o życiu i Cerkwi – ks. Włodzimierz Misijuk

A kiedyś to było… rozmowy o życiu i Cerkwi – to cykl audycji radiowych z osobami, które tworzyły historię Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. W każdym odcinku programu zaproszeni goście opowiadają o swoich wspomnieniach związanych z pracą na rzecz Cerkwi na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Program prowadzi Jan Smyk.

Szczegóły

Głos Liturgii (99) Głos wdzięczności

Prawosławne nabożeństwa stanowią niewyczerpalne źródło bogactwa treści i piękna. Teksty liturgiczne, śpiewy oraz obrzędy mają swoje znaczenie, które – im je bardziej rozumiemy i odczuwamy – nabiera dla nas coraz głębszego sensu. Ihumen Pantelejmon (Karczewski) zaprasza do wspólnego odkrywania bogactwa prawosławnego nabożeństwa, piękna języka cerkiewnosłowiańskiego oraz muzyki liturgicznej. Audycja „Głos Liturgii” co dwa tygodnie.

Szczegóły