Relacja z warsztatów wielkanocnych dzieci i rodziców w Niepublicznym Przedszkolu CIM w Białymstoku

24.03.2026 w Niepublicznym Przedszkolu im. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku pochodzą z warsztatów wielkanocnych dla dzieci i rodziców, które są dostępne do wspólnego połączenia, tworzącego się na powstawanie ozdób (pisanki, stroiki, kartki), z których dochód został dostarczony na Żeński Dom Zakonny św. wielki męczarnia. Katarzyna w Zaleszanach.

Głos Liturgii (95) Głos rozsądku

Prawosławne nabożeństwa stanowią niewyczerpalne źródło bogactwa treści i piękna. Teksty liturgiczne, śpiewy oraz obrzędy mają swoje znaczenie, które – im je bardziej rozumiemy i odczuwamy – nabiera dla nas coraz głębszego sensu. Ihumen Pantelejmon (Karczewski) zaprasza do wspólnego odkrywania bogactwa prawosławnego nabożeństwa, piękna języka cerkiewnosłowiańskiego oraz muzyki liturgicznej. Audycja „Głos Liturgii” co dwa tygodnie.

Post jako walka z namiętnościami. Gniew i sposób jego pokonywania w naszej codzienności

30 marca 2026 roku w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Wszechnicy Kultury Prawosławnej. Wykład pt.”Post jako walka z namiętnościami. Gniew i sposób jego pokonywania w naszej codzienności” wygłosił Ks. dr Ivan Nikulin z parafii prawosławnej św. Jerzego w Białymstoku.