Czerwcówka – nowa inicjatywa Bractwa
O nowej inicjatywnie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej rozmawialiśmy z Natalią Gierasimiuk – członkiem zarządu Bractwa.
O nowej inicjatywnie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej rozmawialiśmy z Natalią Gierasimiuk – członkiem zarządu Bractwa.
Już 2 maja, w najbliższą sobotę, wyruszy piesza pielgrzymka z Białegostoku do Zwierek na uroczystości ku czci św. Gabriela Zabłudowskiego, patrona dzieci i młodzieży. O tym wydarzeniu rozmawialiśmy z Julią Kiryluk, przedstawicielką zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej.
Do wspólnych wakacyjnych wyjazdów zapraszają przedstawicielki Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Bialostocko-Gdanskiej, które gościliśmy w naszym studiu. Zachącamy do wysłuchania rozmowy.
Już 15 sierpnia z Białegostoku wyruszy XL jubileuszowa piesza pielgrzymka na św. Górę Grabarkę – duchowe serce prawosławia. O tym wydarzeniu, jego organizacji, tegorocznej trasie i wyzwaniach, a także wspomnieniach, rozmawialiśmy z naszymi gośćmi Michałem Leończukiem – przewodniczącym Bractwa Młodzieży Prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej i koordynatorem tegorocznej pielgrzymki oraz Zuzanną Baszun przedstawicielką Bractwa.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Aleksandrą Jarocką Przewodniczącą Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce Diecezji Białostocko-Gdańskiej oraz Aleksandrą Rogozą skarbnikiem Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce Diecezji Warszawsko-Bielskiej, o tym co takiego wydarzyło się w minionym roku w Bractwach Diecezjalnych, jakie są odczucia podczas pełnienia ważnych funkcji oraz jakie plany na przyszłość mają Zarządy Diecezjalne.
Bractwo Młodzieży Prawosławnej z ogromną radością zaprasza na XLIII Paschalną Pielgrzymkę Młodzieży Prawosławnej na św. Górę Grabarkę, która odbędzie się w dniach 27-29.05.2022 r. O programie tego wydarzenia jak i o całej inicjatywie rozmawiamy z Gabrielą Nowaszewską – przewodniczącą Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce tradycyjnie, w okresie wakacyjnym, organizuje Akcję Lato. Także i w tym roku serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą obozów dla dzieci i młodzieży. O szczegółach Akcji lato, obozach dla dzieci i młodzieży, a także o minionej pielgrzymce do Zwierek rozmawialiśmy z Gabrielą Bezubik i Julią Kiryluk. Wszelkie informacji o organizowanych obozach i wydarzeniach dostępne na stronie:
www.bmp.cerkiew.pl lub na portalach społecznościowych BMP w Polsce.
Bractwo Młodzieży Prawosławnej od wielu lat wspiera osoby potrzebujące, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, organizując “Świąteczną zbiórkę żywności”. O tym przedsięwzięciu rozmawialiśmy z nowo wybraną przewodniczącą Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce Gabrielą Nowaszewską i Pawłem Żakiem- koordynatorem tegorocznej “Świątecznej zbiórki żywności”
Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Konkursie Piosenki Religijnej i Ludowej, który odbędzie się 13 listopada 2021 o godz. 12:00 w Białoruskim Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym w Białymstoku. O szczegółach konkursu rozmawialiśmy z Aleksandrą Jarocką i Gabrielą Bezubik.
Z Białegostoku już po raz 36 wyruszyła piesza pielgrzymka na św. Górę Grabarkę organizowana przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Wzięło w niej udział około 200 osób. Pątnicy pokonali pokonali ponad 130 kilometrów, aby wziąć udział w uroczystościach święta Przemienienia Pańskiego na św. Górze Grabarce.