Symbol Wiary – ks. Marek Ławreszuk
Symbol Wiary – wykład wygłoszony przez ks. Marka Ławreszuka 22 marca 2026 roku w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w ramach spotkań Wielkiej Postnej Wszechnicy.
Symbol Wiary – wykład wygłoszony przez ks. Marka Ławreszuka 22 marca 2026 roku w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w ramach spotkań Wielkiej Postnej Wszechnicy.
1 września 2025 roku po ciężkiej chorobie odszedł do Pana ks. protodiakon Bazyli Dubec – wieloletni duchowny białostockiej katedry, dyrygent chóru duchowieństwa diecezji białostocko-gdańskiej oraz organizator Prawosławnych Wieczorów Kolęd w Białymstoku. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub. Zapraszamy do wysłuchania retransmisji nabożeństwa.
W dniach 18-19 sierpnia na świętej Górze Grabarce odbywały się uroczystości święta Przemienienia Pańskiego. Uczestniczyły w nich tysiące pielgrzymów z kraju i zagranicy. Tegoroczne uroczystości na św. Górze miały jubileuszowy charakter. Cerkiew świętuje bowiem jubileusz 1700-lecia I soboru powszechnego w Nicei. Zapraszamy do wysłuchania retransmisji Boskiej Liturgii, której przewodniczył Jego Eminencja Metropolita Warszawski i całej Polski Sawa. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
30 marca 2025 roku w domu parafialnym przy parafii Św. Proroka Eliasza w Białymstoku ihumen Serafin z Monasteru w Supraślu wygłosiła wykład pt. „O pokorze, odwadze i męczennikach”. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
30 marca 2025 r. w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku odbył się czwarty wykład w ramach Wielkopostnej Wszechnicy. Spotkanie pt. “Świadectwo chrześcijanina” poprowadził ks. dr hab. Marek Ławreszuk.
23 marca 2025 roku w parafii św. Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku ks. dr Andrzej Kuźma wygłosił wykład pt. „Pokajanie i spowiedź w nauczaniu Ojców Cerkwi”. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
23 marca 2025 roku w domu parafialnym przy cerkwi św. Grzegorza Peradze w Białymstoku ihumenia Katarzyna z Domu Zakonnego w Zaleszanach wygłosiła wykład pt. „Siła przebaczania”. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
23 marca 2025 r. w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku odbył się trzeci wykład w ramach Wielkopostnej Wszechnicy. Spotkanie pt. “Zbawienie poprzez Krzyż” poprowadził ks. dr hab. Marek Ławreszuk.
16 marca 2025 roku w parafii św. Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku ks. Ivan Nikulin wygłosił wykład pt. „Nerwowość, złość i gniew w naszej codzienności i walka z nimi”. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
16 marca 2025 roku w parafii św. proroka Eliasza w Białymstoku prof. dr hab. Antoni Mironowicz wygłosił wykład pt. „Święci Ławry Poczajowskiej: Hiob i Amfiłochiusz”. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.