Wspólne dzieło

Wspólne dzieło to nowa inicjatywa słuchaczy Radia Orthodoxia, która ma służyć zwiększeniu zasięgu rozgłośni radiowej, tak aby głos prawosławnej społeczności był jeszcze bardziej słyszalny w naszym regionie. Obecnie nadajnik Radia Orthodoxia, który jest umieszczony na dzwonnicy cerkwi Świętego Ducha w Białymstoku nadaje z mocą 500 watów. Taka moc nadawcza sprawia, że jesteśmy słyszalni na częstotliwości 102.7 FM w Białymstoku oraz okolicznych miejscowościach.

12 lutego 2017 roku po wieloletnich staraniach KRRiT pozytywnie rozpatrzyła prośbę o zwiększenie mocy do 5kW. To dla nas wielka szansa. Dziesięciokrotne zwiększenie mocy sygnału nadawczego znacząco poszerzy zasięg Radia Orthodoxia. Ze wstępnych analiz wynika, że prawosławna rozgłośnia radiowa będzie słyszalna w Bielsku Podlaskim, Sokółce, Hajnówce oraz okolicach Siemiatycz – czyli wszędzie tam gdzie mieszka nasza prawosławna społeczność.

Koszt całej inwestycji to kwota rzędu 100 tys. złotych. Nasze radio nie jest w stanie wygenerować takich środków, tym bardziej, że nadajemy jako nadawca społeczny, który nie emituje reklam, a utrzymuje się tylko z ofiar sympatyków i słuchaczy. Pokażmy, że jako prawosławni jesteśmy zgraną wspólnotą wiary, która aktywnie działa, nie zapomina o swoich korzeniach i chce aby jej głos był głośno słyszalny na falach eteru.

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

Przekaż darowiznę