Słuchaj nas przez Internet
Nasze konto Radio utrzymuje się z dobrowolnych ofiar PKO BP SA
I Oddział Regionalny
w Białymstoku
10 1020 1332 0000 1002 0210 7340
Wszystkim ofiarodawcom
Spasi Hospodi
Reklama DiecezjaRadio Łemkocerkiew.pl
Kontakt Radio Orthodoxia
ul. Antoniuk Fabryczny 13
15-762 Białystok
tel. (085) 679-38-38
E-mail
Dziennikarze
ks. Jan Kojło
Pierwszy - i jak do tej pory jedyny - dyrektor Radia Orthodoxia. Powołany na stanowisko dekretem Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego. Pracę w radiu łączy z obowiązkami parafialnymi (wikariusz Parafii Świętego Ducha w Białymstoku) i rodzinnymi (żona Anna i 2 dzieci – Jakub i Szymon). W wolnych chwilach pisze ikony – jest m.in. absolwentem Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim.
Kontakt: ksjan@orthodoxia.pl
Dariusz Sulima
Zastępca Dyrektora Radia Orthodoxia.

Pracowity, ambitny, lubiący ład i porządek. W radiu zajął się katalogowaniem i archiwizacją audycji i muzyki. Lubi czytać książki. Fan piłki nożnej. Jeśli chcecie, by jakiś z materiałów znalazł się w dziale „Archiwum” – zgłoście się właśnie do niego. Często możecie go spotkać na ważnych wydarzeniach cerkiewnych, a oprócz tego zajmuje się realizacją programów.

Absolwent Historii na Uniwersytecie Historyczno - Socjologicznym w Białymstoku. Student Wyższego Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Od 6 lat również pełni funkcję przewodniczącego Bractwa Młodzieży Prawosławnej parafii Św. Ducha.

Kontakt: hetmanczyk1991@o2.pl
telefon: 663623862
Adam Kiryluk
Związany z radiem od ponad 10 lat. Znany z prowadzenia koncertów życzeń a także przygotowuje autorską audycję "Zapomniane Tradycje Podlasia".

Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku (Wydział Historyczno - Socjologiczny) i Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (Filologia polska). Ukończył też Wyższą Szkołę Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie (Pedagogika Lecznica) oraz studia podyplomowe z Wiedzy o Społeczeństwie w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku

Miłośnik muzyki białoruskiej i ukraińskiej

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Białystoku.
dr Jan Kochanowicz
To znany w Białymstoku i regionie neurolog. W 1992 roku ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku, następnie uzyskał specjalizację w zakresie neurologii. W 2003 otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, a przewód habilitacyjny został zakończony w 2010 roku. Pracuje w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej w Białymstoku.
Dr hab. med. Jan Kochanowicz jest pomysłodawcą i gospodarzem programu "Pytanie do Specjalisty", którego słuchacie Państwo podczas poniedziałkowej audycji naszego radia.
Ewa Artemiuk
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydziału Prawa UwB. Mimo wielu obowiązków znajduje czas na jej największą pasję – radio. W radiu przez te kilka lat zdobyła takie doświadczenie, że śmiało można powiedzieć, iż jest jednym z lepszych dziennikarzy. Przygotowuje program Trudny Świat oraz prowadzi środowe audycje na antenie naszego radia, specjalizuje się również w innych formach dziennikarskich takich jak reportaż czy wywiad. Dziewczyna bardzo życzliwa, sympatyczna i szczera.
Kontakt: ewaartemiuk@orthodoxia.pl
Agnieszka Parfieniuk
Z radiem związana od maja 2009 roku. Swoje pierwsze kroki stawiała w programie „Ukraińskie Słowo”. Śpiewa w ukraińskich zespołach takich jak Hiłoczka z Czeremchy i Dżereło.Nie zraża jej fakt, że musi czasami pokonać trasę niemal 100 km, aby prowadzić program. Niezwykle pracowita, pełna radości dziewczyna.

Adam Kieńko
Ma najdłuższy (po dyrektorze) staż w radiu, a co za tym idzie olbrzymie doświadczenie! Pamięta czasy współpracy z Radiem CCM i prehistoryczny sprzęt na którym Radio Orthodoxia rozpoczynało swoją działalność. W realizacji programu – perfekcjonista, co można było zauważyć po niedzielnym programie, który realizował do czerwca 2013. Obecnie poza pracą zawodową (Inżynier systemowy) w wolnej chwili przygotowuje relacje z wydarzeń cerkiewnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.
Joanna Maksimiuk (Stańska)
Studentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Ambitna i pracowita dziewczyna. Przygotowuje program dla dzieci "Źródełko" oraz prowadzi codzienne audycje. Działalność w Radiu łączy ze swoją największą pasją - muzyką. Od dzieciństwa śpiewa w różnych chórach i zespołach, była wokalistka Zespołu Białoruskiej Pieśni Ludowej "Kalinka".
Paulina Kozioł
Studentka UwB Wydziału Prawa. Kierownik artystyczny zespołu muzycznego "Skazka". Pracę w radiu rozpoczęła w 2010 r. Jako dziennikarka Radia Orthodoxia szczególnie upodobała sobie formę jaką jest wywiad. Prowadzi swój autorski program "Muzykalnyje Skazki", w którym gości gwiazdy podlaskiej sceny muzycznej. Jej głos towarzyszy Państwu najczęściej podczas niedzielnych audycji naszego radia oraz Koncertów Życzeń.
Kasia Stankiewicz
Uczennica jednego z białostockich liceów w klasie o profilu biologiczno - chemicznym. Oprócz nauk przyrodniczych i pływania od najmłodszych lat interesuje się dziennikarstwem. W Radiu Orthodoxia można ją usłyszeć od niedawna - października 2012r. Jej głos towarzyszy Państwu głównie podczas sobotnich audycji.
Ewa Korszaczuk
Studentka Informatyki na Politechnice Białostockiej. Jej największymi pasjami są sport - trenuje koszykówkę od 9 roku życia oraz muzyka - koncertuje z zespołem "Skazka". To miła i sympatyczna dziewczyna, lubi aktywnie spędzać czas w gronie rodziny i znajomych. W Radiu Orthodoxia pracuje od lipca 2014 roku i prowadzi codzienne audycje.

Kamila Bagniuk
Studentka Bezpieczeństwa Narodowego na Wydziale Prawa w Białymstoku. Dziewczyna z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Od najmłodszych lat związana ze sceną, obecnie występuje z zespołem "Skazka". Interesuje się fotografią oraz tworzy własne grafiki na torbach i koszulkach. W radiu pracuje od sierpnia 2014 r. Mogą ją Państwo usłyszeć podczas codziennych audycji.
Zuzia Opolska