Słuchaj nas przez Internet
Nasze konto Radio utrzymuje się z dobrowolnych ofiar PKO BP SA
I Oddział Regionalny
w Białymstoku
10 1020 1332 0000 1002 0210 7340
Wszystkim ofiarodawcom
Spasi Hospodi
Reklama
Kontakt Radio Orthodoxia
ul. Antoniuk Fabryczny 13
15-762 Białystok
tel. (085) 679-38-38
E-mail
Aktualności
Otwarciu charytatywnego kiermaszu "Wierzba płacząca" w Zosimowoj Pustyni
12 marca 2017 roku, w 2-gą Niedzielę Wielkiego Postu, św. Grzegorza Palamasa, przewodniczący Synodalnego oddziału do spraw cerkiewnej dobroczynności i pomocy społecznej biskup orechowo-zujewskij Pantelejmon odsłużył Św. Liturgię w soborze przy żeńskim monasterze Zosimowoj Pustyni.
Na nabożeństwie modliła się igumenia Faina (Kukleszowa) z siostrami monasteru, parafianie z osiedla Nowofiedorowskoje, a także mieszkańcy rejonu stupińskiego i moskiewskiego.
Na zakończenie św. Liturgii biskup Pantelejmon pozdrowił wiernych z okazji 2-giej Niedzieli Wielkiego Postu, przekazał im błogosławieństwo patriarchy Cyryla i podziękował igumenii Fainie za zaproszenie do monasteru.
Igumenia Faina opowiedziała zebranym, że siostry Zosimowoj Pustyni starają się służyć światu nie tylko poprzez modlitwę, ale też czyniąc miłosierdzie. Biskupowi Pantelejmonowi podarowano ikonę Matki Bożej „Hodegetria”.
W tym dniu miało też miejsce otwarcie kiermaszu charytatywnego „Wierzba płacząca”, który pobłogosławił patriarcha Cyryl.
Kiermasz został zorganizowany z inicjatywy monasteru już po raz drugi. Celem kiermaszu jest zbiór środków na potrzeby ludzi z ograniczonymi możliwościami, samotnych starców i na pomoc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Administracja osiedla Nowofiedorowskoje aktywnie poparła inicjatywę. Została utworzona grupa ludzi odpowiedzialnych, a także lista potrzebujących. Na kiermasz ludzie przynoszą duchową literaturę, wyroby rękodzielnicze, domowe wyroby, konfitury, zabawki, przedmioty bytu, a także odzież. Za tydzień, po zakończeniu akcji, skarbonki z ofiarami zostaną otwarte, a środki podzielone na ludzi, będących na liście potrzebujących.

Dawid Jakubowski
Mateusz Kiczko
Zamieszczono: 2017.03.14 00:50:44
← Powrót
Zuzia Opolska