Słuchaj nas przez Internet
Nasze konto Radio utrzymuje się z dobrowolnych ofiar PKO BP SA
I Oddział Regionalny
w Białymstoku
10 1020 1332 0000 1002 0210 7340
Wszystkim ofiarodawcom
Spasi Hospodi
Reklama
Kontakt Radio Orthodoxia
ul. Antoniuk Fabryczny 13
15-762 Białystok
tel. (085) 679-38-38
E-mail
Aktualności
Zmiany w radiu Orthodoxia
JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, dekretem zwolnił z dniem 22 lutego 2017 r. ks. Jana Kojło z funkcji Dyrektora Radia Orthodoxia, oraz Dariusza Sulimę z funkcji Zastępcy Dyrektora Radia Orthodoxia.
Powołanym na stanowisko Dyrektora RO został ks. Mateusz Kiczko.
W związku z tym, Zespół Redakcyjny Radia Orthodoxia, chciałby serdecznie podziękować o. Janowi Kojło za 15 lat podczas których niósł dobra nowinę.
Był obecny 15.09.2002r. gdy o godzinie 16 po raz pierwszy nadano w eter oficjalny program Radia Orthodoxia. . Nie był to jednak start od zera. Radio Orthodoxia już od kilku miesięcy w ramach emisji próbnej nadawało swój program. Miało to na celu sprawdzenie sprzętu i nadajnika oraz przygotowanie zespołu, który poprowadzi codzienne audycje. Początkowo audycje nadawano codziennie przez dwie godziny.
Od 2006 emisję zwiększono do trzech godzin (od 16 do 19).
W 2010 Orthodoxia znów zwiększyła emisję, tym razem do czterech godzin (od 16 do 20).
Od 1 listopada 2015 ponownie zwiększono emisję do pięciu godzin (od 16 do 21).
Program Orthodoxii jest adresowany do prawosławnych mieszkańców Podlasia oraz tych wszystkich, którzy prawosławiem się interesują. W radiu jest czytane i objaśniane Pismo Święte, transmitowane nabożeństwa i uroczystości religijne, nadawane audycje poświęcone teologii cerkwi prawosławnej, prowadzone dyskusje o życiu duchowym i problemach współczesnego człowieka. Są przedstawiane aktualne informacje z życia społeczności prawosławnej regionu, relacje z wydarzeń społeczno-kulturalnych a także muzyka cerkiewna i świecka, związana z kulturą duchową Białorusinów, Rosjan, Ukraińców i Łemków.
Ks. Jan Kojło zrobił wiele dobrego dla Radia, a przy tym dla Cerkwi Prawosławnej.

Również należy podziękować Dariuszowi Sulimie, który przez 10 lat codziennie pilnował realizacji wielu programów jak i codziennych audycji. Za jego sprawą możemy dzisiaj słuchać 5-godzinnej ramówki, codziennie od 16 do 21. Na przestrzeni tych lat mogli Go Państwo spotkać na wielu ważnych wydarzeniach cerkiewnych, które następnie były emitowane na antenie naszego Radia.

Spasi Hospodi ks. Janowi Kojło, oraz Dariuszowi Sulimie.
A nowemu Dyrektorowi życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu naszego Radia.

Zespół Redakcyjny Radia Orthodoxia
Mateusz Kiczko
Zamieszczono: 2017.03.13 00:29:48
← Powrót
Zuzia Opolska